Щороку сотні українців потребують протезування кінцівок. І поранені бійці, і цивільні можуть замовити в Україні протези, які держава повністю оплатить. За майже десятиліття війни на ринок вийшло чимало підприємств, які виробляють протези, зокрема високотехнологічні.
Як працює система протезування?
Особи з інвалідністю мають право на безкоштовне отримання засобів, які допомагають їхній реабілітації чи щоденному життю. Перелік таких засобів широкий: колісні крісла, милиці, ортези та протези.
Пораненим військовослужбовцям держава виділяє до 2 млн грн на одну кінцівку. Якщо потрібно два чи три протези, то покривається вартість усіх. Такої суми достатньо для виготовлення якісного, складного та функціонального протеза. Самі протези в Україні не виробляють – їх роблять індивідуально для кожної людини з урахуванням потреб та особливостей тіла.
62 ветерани з Рівненщини торік були забезпечені протезно-ортопедичними виробами. На це держава виділила 31,5 млн грн. Загалом минулого року відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю видало 271 направлення на отримання засобів реабілітації пораненим військовим з нашої області. Більшість з них зараз перебувають на опрацюванні.
З початку 2025 року Уряд спростив процедуру подання заяв. Тепер ця функція доступна через вебпортал Мінсоцполітики soc.gov.ua
Портал дає змогу відстежувати статус розгляду заяви і перевіряти, чи є підстави для забезпечення допоміжними засобами реабілітації на основі даних експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування.
Як військовим отримати протез? ↓